performia logo 2023

Suhtlemine kui võti edukaks värbamiseks

Facebook
Twitter
LinkedIn

Täna jätkame meie seeriat “Performia nõuanded ja nipid” ja meil on veel üks väärtuslik nõuanne, mis, oleme kindlad, on kasulik igale juhile. Suhtlemine on võtmetähtsusega element meeskonna või äri juhtimisel. Täna räägime sellest, kuidas tõhus suhtlemine intervjuu etapis võib muuta värbamisprotsessi edukamaks.

Tehke kodutööd. Enne intervjuud pühendage aega kandidaadi uurimisele. See aitab teil mitte ainult esitada õigeid küsimusi, vaid ka keskenduda sellele, mis on tõeliselt oluline: tootlikkus ja tulemused. Soovitame tungivalt omada kandidaadi isiksuseomaduste testi tulemusi, et esitada kõige asjakohasemaid küsimusi ja paremini intervjuuks ette valmistuda.

Intervjuu läbiviimine. Intervjuu stsenaariumi omamine põhiküsimuste komplektiga võib säästa teile palju aega ja aidata kiiresti tuvastada hea kandidaadi vaid 5-15 minutiga. Mõelge läbi ja valmistage ette küsimused, mida te ei saa vahele jätta. Teil on alati õigus küsimusi muuta või esitada neid teisiti, kui kandidaadid teid esimesel korral ei mõista.

Kuidas vestlust juhtida. Kui kandidaat räägib palju ja ei vasta teie küsimustele, pidage meeles: teie juhite vestlust. Ärge kartke üle küsida või katkestada, kui see on vajalik. Te olete siin boss! Kuid kui kandidaat ei vasta selgelt või näitab halbu tootlikkuse näitajaid, on see märk, et ta ei sobi teie ettevõttesse, kuid võib-olla leiab ta endale rakenduse kusagil mujal.

Tagasihoidlikud kandidaadid võivad olla tootlikud! Tagasihoidlike kandidaatide puhul tuleks erilist tähelepanu pöörata nende tootlikkusele. Te olete üllatunud, kui palju selliseid inimesi on, kes kõhklevad oma tulemustest rääkimast. Teie ülesanne on esitada õiged küsimused ja saada tõelised andmed tootlikkuse kohta.

Vaadake, ärge kuulake! Kandidaat võib ilusti rääkida, kuid see ei kajasta alati tema tegelikke omadusi ja potentsiaali. Teie ülesanne on näha läbi sõnade ja näha kandidaadi tegelikku tootlikkust, mitte ainult kuulata tema juttu. Vaadake, ärge kuulake! See võib-olla teie jaoks kõige olulisem nõuanne.

Täiustage oskusi! Pidage meeles, et suhtlemine on oskus, mis vajab pidevat täiustamist, nagu ka tõhusate intervjuude läbiviimise meisterlikkus. Mida rohkem praktikat, seda kõrgem on teie professionaalne pädevus. Meie omalt poolt võime pakkuda spetsialiseeritud koolitust, mis aitab teil paremini omandada suhtlemiskunsti, õpetab esitama õigeid küsimusi ja saama informatiivseid vastuseid igasugustel läbirääkimistel. Nii suurendate te mitte ainult oma efektiivsust värbamisprotsessis, vaid muudate selle ka suunatumaks ja tulemuslikumaks.

Tellige meie ajakirja Performer uusim värbamise ja inimeste haldamise teemaline number tasuta.

ajakiri


Võtke meiega ühendust