performia logo 2023

Kuidas tuvastada kandidaate valetootlikkusega

Facebook
Twitter
LinkedIn

Internet on oluliselt lihtsustanud juurdepääsu teabele selle kohta, kuidas käituda töövestlusel. See võimaldab kandidaatidel endast kergesti positiivne mulje luua ja esitada ennast parimal moel intervjuu ajal. Kahjuks võib see mõnikord kaasa tuua olukorra, kus tööandjad võivad eksitada ja teha otsuseid valest kandidaadist lähtuvalt.

Ent see pole alati halb, kui kandidaadid otsivad nõuandeid oma enesekindluse tõstmiseks või soovivad rohkem teada teie ettevõtte kohta. Probleemid tekivad siis, kui hea mulje loomine muutub kandidaadi ainukeseks positiivseks omaduseks.

Kuidas saate tuvastada valekandidaadi ja mida saab teha pettuse avastamiseks?

  • Kuigi kandidaadid võivad hästi rääkida ja tunduda huvitavad, on oluline kontrollida nende tegelikke saavutusi. Esitage konkreetseid küsimusi mineviku tulemuste kohta.
  • Pöörake tähelepanu kandidaadi isiklikule panusele meeskonna saavutustesse, mitte ainult meeskonna saavutustele tervikuna. See aitab mõista, millist panust ta üldisesse edusse andis.
  • Kandidaatidel võivad olla ettekäänded endiste tööandjate soovituste kontrollimise võimatuse kohta – “ettevõte enam ei tegutse”, “mul pole nende kontaktandmeid” või “omanik on surnud”. Kui te ei suuda esitatud teavet kinnitada, on see ohumärk ja suur risk sellise kandidaadi värbamisel.
  • Analüüsige hoolikalt esitatud teavet ja otsige erinevusi või vastuolusid. Küsige konkreetseid numbreid ja kuupäevi, et pettusi tuvastada.
  • Säilitage vestlusel märkmeid, et tuvastada valeandmeid. Saate pöörduda konkreetse teabe poole, mida tuleb kontrollida.

Ärge jätke vahele soovituste kontrollimise etappi. Ärge usaldage ainult kandidaadi sõnu. Kontrollige tema minevikku ja kinnitage tema väited tootlikkuse ja isiklike tulemuste kohta. See aitab teil teha õige otsuse.

Tulge meie koolitusele ja õppige, kuidas vältida selliseid kandidaate, tuvastada õiged ja saada mitmeid tööriistu meeskonna tõhusamaks juhtimiseks.

Tellige meie ajakirja Performer uusim värbamise ja inimeste haldamise teemaline number tasuta.

ajakiri


Võtke meiega ühendust