performia logo 2023
golden

Kuldreeglid neile, kes soovivad ise töötajaid värbama hakata

Facebook
Twitter
LinkedIn

Uute töötajate värbamine on kunst, mis võib muuta teie meeskonna võimsaks jõuks. Ideaalse meeskonna edukaks moodustamiseks peate järgima teatud reegleid. Siin on mõned kuldpõhimõtted, mis teid selles aitavad.

1.  Vältige ennatlikku värbamist. Töötajate värbamine on investeering teie äri tulevikku ja nõuab hoolikat kaalumist. Peab olema piisavalt aega läbimõeldud otsuste tegemiseks,  et vältida ennatlikke emotsioonide mõjul tehtud tegusid. Pidage meeles, et värbamisviga võib teie ettevõtte arengut aastateks oluliselt aeglustada.

2. Vaadake CV-st väljapoole. Ei tasu sobivaid kandidaate ainult nende vanuse, hariduse või töökogemuse põhjal välja sõeluda. Oluline on hinnata reaalseid saavutusi ja oskusi, sest  just need on tõeliste talentide leidmise võti.

3.  Aktiivne suhtlemine on edu võti. Kuigi värbamisprotsess võib olla pikk ja keeruline, pole kandidaatidega näost näkku suhtlemine millegagi võrreldav. Mõnikord võib üks asjakohane küsimus kandidaadi kohta rohkem öelda kui mitmeleheküljeline CV.

4.  Intervjuuks valmistumine. Ebakindlus intervjuu ajal tuleneb sageli teadmiste puudumisest. Tõhusate intervjueerimistehnikate tundmine võimaldab teil saada sügavama ülevaate kandidaatide potentsiaalist ja prognoosida nende tulevasi saavutusi teie ettevõttes. Intervjuuks valmistudes tehke alati ära “kodutöö”.

5.  Soovituste kontrollimine on kohustuslik samm. See samm on ülioluline objektiivsete andmete saamiseks kandidaadi varasemate saavutuste, meeskonnatöö võime ja parendamist vajavate valdkondade kohta.Kui eirate  seda sammu, riskite  sellega, et seisate värbamisprotsessis silmitsi tõsiste probleemide ja vigadega.

Neid reegleid järgides saate värbamisriske ja -vigu minimeerida. Värbamise iga etapp mängib teie äri pikaajalises edus võtmerolli.

Ja ärge unustage, et Performia saab aidata teil anda eksperthinnangu teie töötajate produktiivsuse ja motivatsiooni kohta. Kas suhtleme?

Tellige meie ajakirja Performer uusim värbamise ja inimeste haldamise teemaline number tasuta.

ajakiri


Võtke meiega ühendust