performia logo 2023
oshibki

Peamised vead värbamisel

Facebook
Twitter
LinkedIn

Maailmas pole nobedamat tööd kui inimestele töö pakkumine! Ja pole midagi häbiväärset selles, et ettevõtjad tahavad oma meeskonnas näha parimaid! Tänu efektiivsele meeskonnale saab ettevõte laieneda ja teenida rohkem tulu. Seetõttu peavad laienevad ettevõtted pidevalt tegelema personali värbamisega. Seda pole võimalik vältida.

Vesteldes ettevõtjatega värbamise teemal, jõudsin järeldusele, et kõiki minu vestluskaaslasi ühendab üks asi: nad kõik teevad vigu värbamisel! Need vead võivad olla erinevad, mõnikord väikesed, mõnikord suured, kuid ühel või teisel viisil nad ilmnevad. Vaatame läbi kõige levinumad neist.

  1. Kuulutus Tavaliselt kasutatakse kuulutuse koostamisel valmis šabloone, ja vähesed võtavad selle värbamise etapi loovalt. Aga asjata! Kuulutus on reklaamiosake, kus sihtgrupiks on kandidaat. Mõelge sellele ja koostage kuulutus nii, et see tõmbaks tähelepanu ja köidaks TEIE kandidaati!
  2. CV tähtsust ülehinnatakse veidi. Kahjuks saavad sageli tööd mitte parimad töötajad, vaid parimad kandidaadid. Seetõttu ärge vaadake CV-d, ärge tehke seda viga! Kui sageli kuulen ma väidet: kas tõesti on nii raske kirjutada ja koostada normaalne CV? Vastus on: ärge mõistke inimesi hukka nende CV järgi. Ehkki kaunid CV-d on professionaalsete tööotsijate töö, kas teil on tõesti vaja selliseid professionaale? Sageli tõelised eksperdid ei tea, kuidas koostada CV-d. Just seetõttu on oluline kasutada eelkatsetust! Ainult nii saame näha kandidaadi tõelist palet. Kas soovite proovida?
  3. Intervjuu kestab umbes üks tund. Küsime midagi, räägime millegist, uurime, kus inimene töötas, milliseid kohustusi täitis. Kulutame palju aega, kuid meil pole kindlust, et inimene saab tulevase tööga hakkama. Lõppkokkuvõttes langetame otsuse omaenda intuitsiooni põhjal: kas meeldis või ei meeldinud. Aga kas teate, et Performia on välja töötanud ainulaadse intervjuu, mis võimaldab väga täpselt kindlaks teha, kas inimene saab tulemusi tuua, vaid 15 minutiga?
  4. Soovitusi ei kontrollita üldse. Kas kontrollite kandidaatide soovitusi? Enamasti kuulen vastust “ei”. Mõned üritavad isegi tõestada, et seda ei tohi teha. Aga äkki endised tööandjad püüavad mustata oma endisi töötajaid? Ja mis siis? Kontrollige veel mõnes kohas, kus kandidaat on töötanud, ja kõik leiab oma koha. Värbaja töö on sarnane detektiivi tööle.
  5. Me ei õpeta neid, keda oleme tööle võtnud. Ja vaatame, kuidas nad olukorrast välja tulevad. Olete juba kulutanud ressursse selleks, et inimene tööle võtta. Miks siis, kui ta on juba nii lähedal eesmärgile, jätate ta saatuse hooleks? Võib-olla lihtsustaks teie elu süsteem uute töötajate koolitamisel ja nende ametisse asumisel?

Pöörake neile küsimustele tähelepanu ja looge oma ettevõttes värbamissüsteem, et moodustada meeskond, mis koosneb efektiivsetest ja lojaalsetest töötajatest! Me aitame teid selles ja anname kõik selleks vajalikud vahendid!

Tellige meie ajakirja Performer uusim värbamise ja inimeste haldamise teemaline number tasuta.

ajakiri


Võtke meiega ühendust