Kas teie meeskond on turvaline?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Selle ootamatu küsimuse kuulsin hiljuti ühel tööintervjuul. Kui ma täpsustasin, mida kandidaat selle all silmas peab, vastas ta: “Ma ei taha enam töötada kohas, kus on pidevad konfliktid, kuulujutud ja kaos. Ma tahan minna tööle rõõmuga ja mitte tunda ärevust.”

Tänapäeval pole see paljude kandidaatide jaoks pelgalt soov, vaid peamine kriteerium töökoha valikul. Inimesed on väsinud välisest negatiivsusest – halbadest uudistest ja majanduslikest pingetest. Nad otsivad mitte ainult väärilist palka, vaid ka turvalist ja mugavat töökeskkonda, kus nad saavad keskenduda oma tööle ja tunda end kindlalt homse päeva suhtes.

Sellise keskkonna loomine on juhi ülesanne. Selline õhkkond muudab töötajad mitte ainult tootlikumaks, vaid aitab ka tugevaid kandidaate meelitada.

Neli nõuannet, kuidas suurendada turvalisust ettevõttes

1. Mõistke töötajate tüüpe
Igas meeskonnas on erinevaid inimesi: neid, kes veavad meeskonda edasi, kes aitavad kaasa ja neid, kes takistavad arengut või tekitavad kaost. Nende tüüpide mõistmine on juhi jaoks oluline samm.
Me selgitame neid tüüpe põhjalikult oma videos „Vanker“. Arusaam sellest, kuidas töötajad üldist tulemust mõjutavad, võimaldab toetada produktiivseid inimesi ja kõrvaldada hävitavat mõju. Meie Performia individuaalprogrammis õpetame juhtidele täpselt neid tüüpe eristama ja meeskonda tõhusalt juhtima, et saavutada maksimaalseid tulemusi.

2. Kehtestage suhtlemisreeglid
Konfliktid, kuulujutud ja halvad uudised õõnestavad usaldust ja vähendavad motivatsiooni. Selged suhtlemisreeglid aitavad luua terve töökeskkonna.
Koostage põhjalik eetikanormide kogum. Kehtestage täielik keeld halbade uudiste levitamisele, kiusamisele ja avalikule negatiivsusele. Julgustage avatud ja lugupidavat suhtlust. Kui töötajad näevad, et reeglid toimivad, muutub usalduse ja vastastikuse austuse õhkkond tõhusa töö aluseks.

3. Korraldage tööprotsessid ja hinnake tulemus
Kaos töös on alati pinnas toksilisusele. Kui protsessid pole selged ja tulemusi ei jälgita, puutuvad töötajad kokku ebakindluse, stressi ja ületöötamisega.
Määratlege selgelt igaühe ülesanded, täpsustage tööülesannete järjekord ja rakendage süsteem regulaarsete tulemuste hindamiseks. Iganädalane objektiivsete näitajate kontroll (nt statistika või KPI-d) aitab näha, kes toob meeskonnale kasu. Selline lähenemine mitte ainult ei vähenda stressi, vaid motiveerib töötajaid olema produktiivsemad.

4. Tuvastage ja kõrvaldage probleemide allikad
Enamasti on meeskonna probleemide allikaks üks inimene, kes õõnestab õhkkonda. Selline töötaja võib tegutseda varjatult või avalikult, kuid tema mõju on alati hävitav.
Kasutage hindamis- ja testimisvahendeid, et selliseid isikuid tuvastada. Näiteks töötajate potentsiaali hindamine aitab mõista, kes on valmis arenema ja kes tekitab probleeme. Meie Performia lahendused võimaldavad selliseid olukordi täpselt diagnoosida. See aitab taastada harmooniat meeskonnas ja tasub kiiresti ära tootlikkuse tõusu kaudu.

Miks see on oluline?
Mugav töökeskkond pole lihtsalt hoolimine inimestest. See on strateegiline tööriist. Töötajad, kes tunnevad end kaitstuna ja enesekindlana, töötavad tõhusamalt, on vähem stressis ja annavad ettevõttele rohkem väärtust.

Alustage oma meeskonna analüüsimisest ja lihtsate muudatuste rakendamisest. Performias oleme valmis teid esimese sammu tegemisel aitama!

Tellige meie ajakirja Performer uusim värbamise ja inimeste haldamise teemaline number tasuta.

ajakiri


Võtke meiega ühendust