Täna tahame teiega jagada olulist nõuannet, kuidas saada aru, milline on kandidaadi tegelik motivatsioon.
Tänapäeval ei täienda oma oskusi ainult juhid, vaid ka kandidaate õpetatakse intervjuudel õigesti vastama. Võtmetähtsusega on siin teie oskus eristada, mis on kandidaadi juures vaid sõnad ja mis on reaalsus.
Vaatame näidet. Vestlusel räägib kandidaat sellest, kui oluline on tema jaoks töö ise, vajadus tunda end kasulikuna ja ettevõtte kultuur. Kui aga tema motiive lähemalt uurida, võib selguda, et eelmistest töökohtadest lahkumise peamine põhjus oli raha: palk või boonused, näiteks ametiauto või kodus töötamise võimalus.
Esmapilgul võib tunduda, et tegemist on väga motiveeritud inimesega, kes on tõeliselt huvitatud tööst teie ettevõttes. Lähemal uurimisel võite aga avastada, et tema peamine huvi on isiklik kasu.
Meie nõuanne:
Kandidaat võib ilusti rääkida ja teid kergesti eksiteele viia. Järgige põhimõtet: vaadake, ärge kuulake. Pöörake tähelepanu mitte vastuste õigsusele, vaid jälgige kandidaadi sõnade vastavust tema varasematele kogemustele. See aitab teil ennustada tema tulevast käitumist ja vältida pettumust.
Soovime edu kandidaatide tegeliku potentsiaali väljaselgitamiseks ja tühjade sõnadega seotud lõksude vältimiseks töövestlusel.
Ja ärge unustage, et Performia aitab teil anda eksperthinnangu teie töötajate produktiivsuse ja motivatsiooni kohta. Kas suhtleme?