Kuldreegel: Tulemus – tasu!

Kuldreegel: Tulemus – tasu!

Varem või hiljem jõuab igaüks järeldusele, et midagi muutmata on edasine areng võimatu. Juhul kui Te ei leia endale abilist kohe, siis matab kogunenud tööde hulk Teid lihtsalt enda alla. Ja nii Te seisategi segaduses antud fakti ees ega tea, mida ette võtta. Küsimus: Kuidas leida asjalikku inimest?

Muidugi saate Te pöörduda värbamisagentuuri: „Maksan neile, las palkavad kellegi!“ Ainult et sellisel juhul kaotate Te täiesti kontrolli kõige tähtsama küsimuse üle oma ettevõttes – inimeste värbamise üle OMA meeskonda, oma kaasvõitlejate värbamise üle. Kontrolli kaotamine pole ettevõtte jaoks just parim lahendus. Just seetõttu soovitame me tungivalt võtta see tsükkel oma täieliku kontrolli alla ja värvata oma jõududega, see tähendab ISESEISVALT. Tegelikult pole see raske, on vaja lihtsalt investeerida veidi ressursse kvaliteetsesse instrumenti.

Räägin Teile loo sellest, kuidas üks ärimees otsustas värvata endale uue töötaja. Ta koostas kuulutuse, riputas selle internetti üles ning talle saadeti 100 CV-d. Ta istus selle dokumendikuhja taga ning jäi mõttesse: “Mida selle kuhjaga peale hakata, kuidas seda läbi töötada?“. Lühidalt öeldes, kulutas ta pool ööd, valis kuidagi mõned kandidaadid välja ning kutsus nad vestlusele.

Järjekordse töövestluse käigus küsis ärimees kandidaadilt: kus ta on töötanud, mida on teinud, missugune oli ta amet ja millised kohustused… Pärast tunnipikkust vestlust kandidaat lahkus, ärimees aga mõtles veel tükk aega, kas võtta inimene tööle või mitte. Tundub, justkui oleks miski väga oluline küsimata jäänud …

Ja tõepoolest! Kõige olulisemat ei selgitanudki ärimees välja: Missuguseid tulemusi on kandidaat võimeline andma?

Uut inimest pole tarvis mitte selleks, et ta täidaks töökohal ruumi ning lihtsalt teeks midagi, teda on vaja selleks, et ta annaks tulemusi! See on nii lihtne ja loogiline, et mul on isegi piinlik sellest Teile rääkida… Lehm peab andma piima, me võtamegi ta endale piima pärast. Külmkapp peab tootma külma.

Töötaja aga peab andma meile mingi tulemuse (sõltuvalt ametikohast), mis lõppkokkuvõttes toob meie ettevõttele lisakasumit. Kusjuures tulu on selle kõige juures võtmeküsimus! Olete nõus? Niipea kui hakkate sellest aru saama, lõpetate töötajatele maksmise tööl veedetud aja eest. Tulemus – tasu. Punkt!

Seetõttu on kogu meie tehnoloogia suunatud töötajate otsimisele, kes on võimelised tulemust andma. Meid ei huvita, missugune on inimese haridus või ametialane kogemus, meie meeli ei eruta see, kui meeldiv on inimene suhtluses, meil on ükskõik, kas tema särk on puhas ning millisena näeb ta oma tulevikku meie ettevõttes. Me tahame teada ainult üht: kui palju suureneb ettevõtte kasum juhul, kui võtame selle inimese tööle.

Mis siis ikkagi selgub? Selgub, et värbamine on tuleviku ennustamine. Milline on kõige usaldusväärsem meetod tuleviku ennustamiseks? Mineviku analüüsimine, kui olla veel täpsem – eelmiste tulemuste analüüsimine! Just selle analüüsiga me tegelemegi, kui viime kandidaadiga töövestlust läbi.

Kui Te nüüd arvate, et värbamine polegi nii lihtne ning et uute efektiivsete töötajate otsimiseks on vaja vastavaid instrumente, siis kutsun Teid meie tasuta Online-Seminarile “Uus lähenemine värbamisele“ !

See on huvitav kõigile ettevõtjatele, kes on kokku puutunud uute töötajate leidmise probleemiga. Seminaril mõistate, et produktiivsete töötajate värbamine on lihtne juhul, kui Teil on selle teostamiseks sobivad töövahendid.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.