Kuidas väärtuslikke töötajaid kinni hoida

Kuidas väärtuslikke töötajaid kinni hoida

Räägime sellisest iseloomujoonest nagu kalduvus muudatustele ja sellest, kuivõrd see joon võib mõjutada teie meeskonna efektiivsust ja töötajate lojaalsust. Jagame kõik inimesed kahte kategooriasse. Esimestele meeldivad muudatused ja kõik uus. Nimetame neid Uuendusmeelseteks. Aga teised on need, keda muudatused hirmutavad, sest nad eelistavad stabiilsust. Nimetame neid Rutiiniinimesteks.

Uuendusmeelsetele meeldib end proovile panna! Nad on riskialtid, ei armasta ühel kohal istuda, alustavad kergelt uusi asju ja mõtlevad välja mitmesuguseid uusi ideid. Sellised inimesed on äris, eriti noores äris, väga vajalikud. Kuid nad võivad hakata läbi mõtlemata tegutsema, nad on püsimatud ja ei talu rutiini.
Rutiiniinimestele meeldib teada, mida nad teevad. Nad on kannatlikud ja asendamatud, kui jutt käib tööprotsesside käigus hoidmisest. Nemad on just need inimesed, kes võivad pikki aastaid ühel kohal töötada ja seda nautida.

Kui me aitame juurutada värbamise tehnoloogiat ja personalijuhtimist, siis kõige- pealt selgitame, kuidas eristada neid kahte tüüpi, ja õpetame mõistma, et igaühele neist peab lähenema erinevalt.

Kujutlege, et olete tööle võtnud Rutiiniinimese. Ta hakkab õppima spetsiifikat, on püüdlik ja läheneb vähehaaval sellele, et saada oma töö kohta kõik teada. Ta saavutab selle taseme ja… bingo! Ta on oma ala lugupeetud spetsialist. Ta on eluga rahul, talle meeldib teha seda, mida ta oskab! Kuid tema juht (muide Uuendusmeelne) otsustab teha „heateo“ ja sokutab oma hinnatud töötajale uue huvitava projekti. Sellest hetkest alates on Rutiiniinimene sunnitud jälle kõike nullist alustama ja see teeb teda äärmiselt õnnetuks! Varem või hiljem kirjutab ta avalduse, küsib lõpparve ja suundub teie konkurentide juurde suuremat stabiilsust otsima.

Aga kuidas on asjalood Uuendusmeelsega? Uus töö, uued inimesed, ümberringi nii palju huvitavat! Ta hakkab tööle, õpib ruttu ja jõuab tippu. Kuid paratamatult saabub aeg, kui inimene mõistab, et lagi on käes, lähiaastatel ei ole tema karjääris mingeid muutusi ette näha. Kurbus ja igatsus… Töö muutub rutiiniks
ja meie töötaja hakkab uue töökoha järele ringi vaatama.
Pole kahtlustki, et töötaja peab olema eelkõige produktiivne, ja muidugi on need kaks tüüpi erinevast raskuskategooriast. Ühed armastavad rohkem uut, teised vähem. Kõik selgub võrdluses ja sõltub olukorrast. Kuid tõeliselt produktiivse meeskonna loomiseks on väga tähtis näha inimestes seda erinevust, ja mis pole vähem tähtis, hästi mõista, kuidas neid mõjutada nii, et nad muutuksid veel efektiivsemaks, aga teie saaksite aega juurde.

Koostöös meiega te saate täpse tehnoloogia, kuidas eristada ja kuidas juhtida erinevat tüüpi töötajaid, et teie äri areneks veel kiiremini.Performia just sellega tegelebki, et aidata värvata produktiivseid inimesi – paremini näha inimestevahelisi erinevusi ja läheneda igaühele individuaalselt.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.